ROK 2015

INFORMATYKA

1 XII PWD-POLSKI WALIDATOR DOSTĘPNOŚCI

TURYSTYKA
WSPIERANIE ROZWOJU MŁODZIEŻY

GRUPA TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZA W DOLINIE GUBRA

wycieczka las 058

EKOLOGIA

8 VIII – WIELKI DZIEŃ PSZCZÓŁ

pszczolabObraz 155Stowarzyszenie „Dolina Gubra” przyłączyło się do akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.
Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego zwiedziliśmy pasiekę w Studzieńcu, oglądaliśmy filmy edukacyjne o pszczołowatych i wspólnie budowaliśmy domki dla owadów zapylających.

TURYSTYKA
WSPIERANIE ROZWOJU MŁODZIEŻY

ZDOBYWAMY TATRY I PIENINY,
A NASTĘPNIE PŁYNIEMY ŁYNĄ DO GRANICY

IMG-20150712-WA0006

Obraz 044

 

 

 

 

INFORMATYKA

Grupa IT w „Dolinie Gubra”

logo_DolinaGubra ITW Stowarzyszeniu „Dolina Gubra” powstała grupa informatyczna. Komórka składa się z informatyków, programistów, osób z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Nasze Centrum „wyłapywać” będzie młodych ludzi z predyspozycjami do nauk ścisłych, prowadzić doradztwo w wyborze odpowiednich szkół, uczyć i współpracować przy pisaniu programów, jak również zatrudniać do pracy przy różnych projektach.

EKOLOGIA

BIG JUMP 2015

IMG-20150712-WA0009BIG JUMP europejska inicjatywa dla czystych rzek. W tym samym czasie w całej Europie (12 lipca godz.15:00) obywatele manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek potrzebnych ludziom i zwierzętom. W Polsce co roku akcję organizuje Klub Gaja.

 

 

TURYSTYKA

_DSC0751

„IV Majowy Spływ Gubrem”

Zadanie jest dofinansowane z budżetu Gminy Korsze.
baner korsze

 

OCHRONA DZIEDZICTWA HISTORYCZNO-PRZYRODNICZEGO REGIONU

Galeria fotografii „Historia kościoła w Sątocznie”

5

Stowarzyszenie „Dolina Gubra” stworzyło galerię fotografii przedstawiającą historię kościoła w Sątocznie. W przedsionku kościoła na kilkunastu planszach widnieją zdjęcia zrobione w latach 1892 – 1945, przedstawiające świątynię z różnych stron z zewnątrz oraz jej wnętrze. Ukazują już nieistniejące elementy architektoniczne kościoła, np.: drewniane schody czy empory.

Wydrukowana jest również historia kościoła przetłumaczona na język angielski i niemiecki specjalnie dla turystów odwiedzających miasteczko.

Zadanie jest dofinansowane z budżetu Gminy Korsze.baner korsze

Komentarze są wyłączone.