ROK 2013

WSPIERANIE ROZWOJU MŁODZIEŻY / DZIEDZICTWO HISTORYCZNO-PRZYRODNICZE

„Skauci z Doliny Gubra w poszukiwaniu dziedzictwa historyczno-przyrodniczego regionu” 2012-2013

opis w Projekty 2012

Plener malarski. „Szał dla plastyków”.slide plener

Stowarzyszenie zorganizowało wakacyjne warsztaty malarskie. W zajęciach brało udział 14 osób pod czujnym okiem specjalisty Pana Janusza Bieńkowskiego, lokalnego artysty – pomysłodawcy całego przedsięwzięcia. Plener został zakończony wernisażem w świetlicy wiejskiej „Pod Szyszką” w Studzieńcu, podczas którego zaproszeni goście mieli okazje podziwiać prace naszych artystów. Uczestnicy pleneru otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zostali nagrodzeni przez Pana Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego, który tego dnia zaszczycił nas swoją obecnością i osobiście wręczył upominki.
Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Korsze.
baner korsze

„Muzyczna kuźnia talentów”.CIMG9258

Stowarzyszenie „Dolina Gubra” zrealizowało zadanie publiczne pt.: „Muzyczna kuźnia talentów”. W świetlicy wiejskiej w Studzieńcu odbywały się warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży z gminy Korsze. Prowizoryczne studio muzyczne wyposażone zostało w sprzęt nagłośnieniowy specjalnie zakupiony na te warsztaty dzięki współfinansowaniu ze środków Urzędu Gminy Korsze oraz instrumenty (perkusja, keyboard, gitara elektryczna) pożyczone od osób prywatnych. Konsultacji podczas warsztatów udzielali członkowie zespołu AQQ z Bartoszyc. Każdy uczestnik mógł poćwiczyć indywidualnie, bądź spróbować swych sił i zagrać w grupie, niezależnie od tego czy był nowicjuszem czy zaawansowanym. Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Korsze.
baner korsze

DZIEDZICTWO HISTORYCZNO-PRZYRODNICZE REGIONU / TURYSTYKA

„Rodzinne Wycieczki w odkrywaniu tajemnic Doliny Gubra” 2012-2013

opis w Projekty 2012

„II Majowy Spływ Gubrem”DSC_0458

26 maja 2013r. odbył się drugi, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dolina Gubra” spływ kajakowy trasą Prosna-Stopki. W tym roku dofinansowany przez Urząd Miasta Korsze. Kajaki startowały z nowopowstałej stanicy w Prośnie. W kwietniu tego roku podpisaliśmy z Urzędem Miasta Korsze umowę dzierżawy gruntu nad Gubrem, aby stworzyć dogodne miejsce do wodowania kajaków. Trasa Gubrem nie jest trudna, okolice spokojne, przepiękne widoki, w Sępopolu przenoska przy tamie, Łyna już nieco trudniejsza, wymaga opanowania i przynajmniej średnich umiejętności wioślarskich, najbardziej zmęczeni byli holowani motorówką. Koniec trasy znajdował się w stanicy Stopki. Tam czekał już gorący poczęstunek i chłodne napoje.
Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Korsze.
baner korsze

EKOLOGIA

Sprzątanie Gubra – „W naszej dolinie czysty Guber płynie”DSC_0431

Dnia 7 września 2013 roku Stowarzyszenie „Dolina Gubra” po raz drugi, wspólnie z firmą EDP Renewables, zorganizowało akcję sprzątania rzeki. Tym razem zadbaliśmy o rzekę Guber na odcinku od Stawnicy do Sępopola. W akcji brało udział ponad 30 osób, połowa to harcerze z drużyny „Skauci z Doliny Gubra”, druga połowa to członkowie stowarzyszenia i mieszkańcy z Prosny, Sątoczna, Kałwąg, Sępopola. Zebraliśmy ponad 20 dużych worków śmieci, wśród nich większość stanowiły butelki, plastikowe pojemniki, puszki, zdarzały się również pampersy i buty, wszystkie śmieci przyjęła nieodpłatnie firma Wikom z Korsz.
Akcję wspiera firma EDP Renewables.EDP_LOGO

Komentarze są wyłączone.