Menu

Dziecięca grupa Skautów

7 lutego 2018 - Aktualności
Dziecięca grupa Skautów

Od lutego rozpoczyna swą przygodę dziecięca grupa Skautów. Jest to możliwe dzięki udziałowi Stowarzyszenia w projekcie dofinansowanym ze środków Fundacji BGK w programie „Na dobry początek!”

Stowarzyszenie „Dolina Gubra” otrzymało dofinansowanie na realizację zajęć dla dzieci w wieku 2-9 lat z terenu gminy Korsze (dotyczy miejscowości leżących wokół Sątoczna).

W ramach projektu odbędą się piesze, rowerowe i kajakowe wycieczki krajoznawcze, dostosowane poziomem trudności do dzieci. Do udziału zaprosimy również rodziców, opiekunów i dziadków. Podczas trwania projektu dzieci nabędą praktyczne umiejętności związane z planowaniem i organizowaniem wycieczek krajoznawczych. Nauczą się czytać mapy i obsługi kompasu, budowania ognisk, przygotowywania prowiantu jak również poznają repertuar piosenki turystycznej.

Podczas spływów kajakowych dzieci nauczą się bezpiecznego zachowania w wodzie. Nabędą umiejętność doboru odpowiedniej odzieży adekwatnej do różnych form rekreacji oraz rozwiązywania problemów napotkanych podczas wypraw.

Wycieczki poprowadzą m.in.członkowie stowarzyszenia prowadzący wcześniej grupę harcerską.

Pierwsze spotkanie planujemy na początek marca, o szczegółach będziemy Państwa informować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *