Projekt Pomnik – kolejne spotkanie

W sobotę 16 czerwca załoga Doliny Gubra spotkała się ponownie przy pomnikach. Tym razem prace dotyczyły ręcznego uprzątnięcia terenu z korzeni, wyrównania powierzchni oraz wysiania trawy i zaprojektowania ostatecznego wyglądu miejsca. W ruch poszły grabie, siekiery i konewki z wodą, którą specjalnie przywieźliśmy w kilku kanach do lasu. Po wysiewie nasiona zostały zagrabione i odpowiednio ugniecione. Będziemy teraz czekać na pierwsze źdźbła trawy.

Dolina Dzieciom – Sportowy Dzień Dziecka 2012

W niedzielę  3 czerwca przy wyjątkowo ładnej pogodzie, na sołeckim boisku w miejscowości Sajna Wielka odbyła się impreza sportowa z okazji Dnia Dziecka dla mieszkańców sołectwa i gości. Na dzieci czekały takie atrakcje jak: występ zespołu dziecięcego i zespołu rockowego z ZS Sątoczno, konkursy sportowe z nagrodami, ognisko, grill i słodki poczęstunek – przepyszne ciasta upieczone specjalnie na tą okazję przez panie z sołectwa, nie zabrakło też lodów i napojów. Głównym punktami imprezy był mecz w piłkę siatkową o puchar prezesa Stowarzyszenia i wielobój dla dzieci oraz dodatkowa konkurencja: mini piłka nożna, czyli gra w piłkarzyki.

Puchary prezesa otrzymały drużyny: I miejsce – Sajny Wielkiej,  II miejsce – Bykowa, III miejsce – Kałwąg. W wieloboju główną nagrodę otrzymała: Klaudia Czeczeniuk,  II miejsce zajęła Sara Zarębińska  i III miejsce Madzia Błażewicz. W zawodach w piłkarzyki:  I miejsce zdobyli Witek Średziński i Marek Adamowicz,  II miejsce Adam Sobiecki – Michał Klimek, III miejsce -Paweł Niewiadomski i Radek Zasztowt.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Niedzielne święto dla najmłodszych mieszkańców zorganizowaliśmy wspólnie z panią Sołtys Renatą i Radą Sołecką  sołectwa Sajna Wielka i stowarzyszeniem „Dolina Gubra”, przy wsparciu finansowym i  rzeczowym naszych sponsorów, którym w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy !!!

Nasi sponsorzy: Anna Łuszczak, Marek Adamowicz, Renata Błażewicz, Stowarzyszenie” Dolina Gubra”, fundusz sołecki sołectwa.

Dziękujemy bardzo za przygotowanie poczęstunku w postaci pysznych ciast paniom: Mariannie Bobińskiej, Ani Łuszczak, Ani Benedyczuk, Elżbiecie Gajewskiej,  Anieli Ołdak, Magdalenie Adamowicz,  Teresie Dybkowskiej,  Jasi Nowak,  Ulce Michałko – Czeczeniuk,  Irenie Stróg, Renacie Błażewicz.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na imprezę zaproszonym gościom: panu leśniczemu Krzysztofowi Dzióbkowi, panu dyrektorowi Januszowi Bieńkowskiemu, księdzu Adamowi Malakowi, państwu Zdziebłowskim, dzieciom i młodzieży z zespołu muzycznego ze Szkoły w Sątocznie oraz naszemu sędziemu Witkowi Średzińskiemu.

Dziękujemy za użyczenie: namiotów – sołectwo Kałwągi, Ula Czeczeniuk, stołów Anna Łuszczak, Anna Benedyczuk, Aniela Ołdak, Jan Michalak, Mirosław Iwańczuk, grilla – Marek Adamowicz, sprzetu nagłaśniającego – Krzysztof Stróg, agregatu prądotwoczego – Heniek Łuszczak, sprzętu sportowego do wieloboju dla dzieci – ZS Sątoczno.

Wielkie brawa i podziękowania dla członków stowarzyszenia Dolina Gubra oraz mieszkańców sołectwa Sajna i Kałwąg, którzy pomagali w organizacji tej uroczystości.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z imprezy :)