Stowarzyszenie „Dolina Gubra” zaprasza na spływy kajakowe

S1820021Stowarzyszenie „Dolina Gubra” zaprasza na spływy kajakowe Historycznym Szlakiem Kajakowym „W krainie Trzech Rzek”.
Szlak rozpoczyna się w miejscowości Sątoczno przy moście na rzece Sajna, za kościołem, a kończy na stanicy Stopki (rzeka Łyna), cała trasa liczy 22km (trasa średnio trudna, ok.8 godz.).

Dla rodzin z dziećmi proponujemy skróconą wersję trasy do miejscowości Sępopol. Po 7,5 km jest dogodny przystanek na stanicy wodnej Grodzisko Staropruskie w Prętławkach, gdzie można odpocząć i zapoznać się historią tego miejsca, stąd już zostało nieco ponad 4 km do Sępopola. Trasa łatwa, rodzinna, 11,7 km, ok.3,5 godz.

S1790037Dla użytkowników zaawansowanych proponujemy trasy:
Łankiejmy-Sątoczno na rzece Sajna (trasa bardzo trudna, 10-12 godz.),
Parys-Sątoczno (trasa trudna, 10-12 godz.),
Marłuty-Sątoczno (trasa łatwa, ok 5-6 godz.).

Stowarzyszenie posiada 6 (2-osobowych) kajaków. Wypożyczamy je w cenie 20 zł za kajak (opłata w formie darowizny na cele statutowe stowarzyszenia).
Koszty transportu do uzgodnienia.
kontakt: 798-999-576 (Marek)

Trasa rowerowa Studzieniec-Kałwągi-Sępopol Stanica

W niedzielę 13 lipca Załoga Stowarzyszenia zorganizowała rowerową wycieczkę krajoznawczą trasą Studzieniec – Sępopol. Trasa niezwykle malownicza początkowo prowadzi przez wsie, pola, łąki. Za Kałwągami polecamy przystanek w lesie przy Pomniku. Dalej piękną leśną drogą dojeżdżamy do Sępopola, tam kolejny przystanek, sklep i zasłużone lody dla dzieci :) stąd już prosto na stanicę za szkołą w Sępopolu. Tam przyjemnie odpocząć można przy wiacie i ognisku, albo wykąpać się w rzece. Jest przygotowane dogodne miejsce do wodowania kajaków czy łodzi. Drogę powrotną wybraliśmy asfaltem, aby na wysokości Sulik obejrzeć okopy z II Wojny Światowej, następnie polecamy za Prosną skręcić na Wetyn, gdzie znowu można odpocząć w pięknie przygotowanym miejscu piknikowym -„przy brzózkach” (sołectwo Kałwągi). Wycieczka niezwykle udana, niezbyt męcząca w sumie 19km, odpowiednia zarówno dla osób starszych jak i dzieci. Polecamy tą trasę na rodzinne wycieczki rowerowe!
DSC_2888DSC_2935DSC_2988DSC_2910DSC_2966DSC_3170

Urządzamy stanicę wodną – odc.2

DSC_0255W sobotę 8 czerwca Stowarzyszenie „Dolina Gubra” po raz kolejny zorganizowało spotkanie w stanicy w Prośnie. Tym razem powstały barierki zabezpieczające przy brzegu rzeki, wygodne stopnie do wodowania kajaków oraz miejsce piknikowe z ławeczkami, na wyrównanym terenie zasiano również trawę.

Zapraszam do fotogalerii.

Majowy weekend w kajaku i na rowerze.

Stowarzyszenie „Dolina Gubra” wraz z początkiem maja 2013 rozpoczęło sezon Rodzinnych wycieczek łączących spływy kajakowe i wyprawy rowerowe Doliną Gubra.

Ciągle są jeszcze wolne terminy wycieczek, wystarczy zarejestrować się na stronie Stowarzyszenia, w zakładce „Wycieczki”. Serdecznie zapraszamy!

WP_000910  WP_000933 WP_000923

Rodzinne wycieczki Doliną Gubra

DSC00057Stowarzyszenie „Dolina Gubra” zaprasza mieszkańców naszego regionu oraz ich gości na wycieczki łączące spływy kajakowe i wyprawy rowerowe w ramach projektu Rodzinne Wycieczki w odkrywaniu tajemnic Doliny Gubra.

Zadaniem projektu jest zaangażowanie mieszkańców (rodziców i ich dzieci) do aktywnego trybu życia poprzez wyprawy turystyczne w okolicy swojego miejsca zamieszkania oraz rozwój turystyki promującej lokalne walory przyrodnicze i historyczne.

Wycieczki będą organizowane od 1 maja do  24 sierpnia 2013 roku w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Proponowane daty wycieczek znajda Państwo w zakładce „Wycieczki”. Zapisy przyjmowane są przez formularz interaktywny na stronie stowarzyszenia.
Organizator zapewnia 5 kajaków dwuosobowych oraz 10 rowerów turystycznych. Miejscem Startu będzie stanica w Prośnie – okolice starego klubu. Trasy spływu: do wyboru różne poziomy trudności, każdy uczestnik otrzyma mapę z proponowanymi trasami.

Serdecznie zapraszamy!
Załoga DG

Majowy spływ Doliną Gubra

W niedzielę 20 maja odbył się pierwszy zorganizowany przez Stowarzyszenie spływ kajakowy trasą Sątoczno-Stopki. Wszystko odbyło się według planu: start w Sątocznie na rzece Sajna, dalej już Gubrem przez malownicze okolice Wetynu, Kałwąg, Prętławek aż do Sępopola. Tam przenoska kajaków przy tamie. I od Sępopola Łyną do Stanicy – Stopki. Continue reading