Kiermasz Wielkanocny 2014

W imieniu Skautów z „Doliny Gubra” chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zechciały wspomóc naszą młodzież w zbieraniu datków na potrzeby drużyny.

DSC_1338DSC_1165Podobnie jak w zeszłym roku szefową akcji była Ula Czeczeniuk, która od kilku tygodni przygotowywała materiały do produkcji palm, ozdób i stroików wielkanocnych. Skauci pomogli ozdabiać stroiki i pieczone przez panią Ulę babeczki do koszyczków ze święconką.

Dziękujemy osobom, które pomogły nam w zebraniu potrzebnych materiałów do produkcji ozdób na kiermasz:

  • pani Danucie Noga za ofiarowanie pięknych koszyczków na kiermasz;
  • pani Irenie Kłos za podarowanie roślin do zdobienia stroików i palm;
  • pani Irenie Stróg wraz z rodziną za pomoc w zrobieniu wielu przepięknych palm.

DSC_1348

DSC_1161

DSC_0367MaA

 

Z wizytą w placówce Straży Granicznej w Sępopolu.

Z dniem 22 lutego 2014 roku Stowarzyszenie „Dolina Gubra” rozpoczęło cykl spotkań dla młodzieży pt.: „Fascynujący zawód”.

DSC_0267Jako pierwsi o swojej pracy opowiedzieli naszym podopiecznym – drużynie Skautów z Doliny Gubra” – funkcjonariusze Straży Granicznej w Sępopolu.
Nasi harcerze dowiedzieli się jak na co dzień funkcjonuje i jakim sprzętem dysponuje Straż Graniczna, jakie zadania związane są z ochroną granicy państwowej i kontrolą ruchu granicznego. (więcej…)

Betlejemskie Światło Pokoju

„Betlejemskie Światło Pokoju – niech przyświeca Twojej całorocznej drodze!
Hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” motywuje nas do pracy nad sobą”

swiatelko

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnią służbę, ulepszają świat. (więcej…)

Oj, działo się!

DSC_0025Za nami kolejna zbiórka drużyny.  Zaczęło się porządną musztrą, podczas której nie jeden raz trzeba było zrobić „padnij” :) Następnie ocenione zostały zadania zastępów z poprzedniej zbiórki. Zastępy zaprezentowały m.in. swoje nazwy, okrzyki i scenki na zadane tematy. Kilka starszych zuchów przeszło już do zastępu harcerskiego, a „stare” zastępy zostały podzielone w nowy sposób i wyłonili się nowi zastępowi: Przemek, Remek, Julka A., Dominika T., Dominika P.(zuchy) oraz nowa przyboczna – Klaudia. Były tez pląsy i gra terenowa. Po raz kolejny w prowadzeniu zbiórki pomagali harcerze ze starszoharcerskiej drużyny „Feniks”: Paweo, Dżasta i Kasia – wielkie dzięki!

DSC_0053

DSC_0068

DSC_0066

Harcerze posprzątali groby

1 listopada to wyjątkowy dzień, w którym prawie każdy udaje się na cmentarz, aby odwiedzić groby swoich przodków. Wcześniej też sprzątamy je, stawiamy kwiaty i znicze, jednakże zawsze były i będą mogiły bez opieki, nierzadko zrównane z ziemią, smutne i zapomniane. Dlatego co roku harcerze ZHP odwiedzają w tym okresie cmentarze w całej Polsce i organizują akcje sprzątania.

DSC_0003

W tym roku do akcji przyłączyła się drużyna „Skautów z Doliny Gubra”. Harcerze pracowali wiele godzin na cmentarzu w Stawnicy, grabili liście, sprzątali groby, naprawiali krzyże, ozdabiali świerkowymi gałązkami. Następnie, pomimo niesprzyjającej pogody, drużyna z zapałem posprzątała cmentarz za kościołem w Sątocznie. Tam również uprzątnęli teren z opadłych liści i zaopiekowali się grobami.

Ta piękna i potrzebna akcja dowodzi o wrażliwości młodych ludzi, chęci do pracy, radości z niesienia bezinteresownej pomocy. Dobra robota drużyno! Czuwaj!

DSC_0068

DSC_0012

DSC_0024

Skauci na dożynkach w Sępopolu

DSC_07588 września 2013r. drużyna harcerska „Skauci z Doliny Gubra” zaprezentowała się na dożynkach gminnych w Sępopolu. Zaprosiła nas na tą imprezę Lokalna Grupa Działania „Barcja”. Opowiadaliśmy o działalności drużyny, rozdawaliśmy foldery reklamowe, ale przede wszystkim przeprowadziliśmy grę terenową „poszukiwanie skarbów” za pomocą urządzenia gps. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem. (więcej…)